МІСЦЕ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ (НА ПРИКЛАДІ ЦІЛЕЙ 8, 9, 12, 17)
DOI:
https://doi.org/10.20535/2307-5651.17.2020.216323Ключові слова:
сталий розвиток, економічне зростання, промисловість, глобальний інноваційний індексАнотація
У статті визначено актуальність формування економічної політики на засадах сталого розвитку. Визначено цілі сталого розвитку, які сприяють економічному зростанню та розвитку промисловості, а саме: Ціль 8 “Достойні робочі місця та економічне зростання”, Ціль 9 “Інновації й інфраструктура”, Ціль 12 “Відповідальне споживання”, Ціль 17 “Cпівпраця заради досягнення цілей”. Обрано країни для порівняння з Україною для визначення рівня досягнення визначених цілей. Проведено компаративний аналіз вторинних даних показників досягнення цілей сталого розвитку. Наведено результати перерахунку балів за індексом SDG за чотирма обраним цілям і проведено порівняння прогресу країн за кожною з чотирьох цілей окремо. Сформували перелік лідерів ТОП-10 країн за загальним показником індексу SDG 2019 р. і порівняли його з рейтингом досліджуваних країн за даним показником. Визначено суттєву зміну рейтингів досліджуваних 13-ти країн залежно від значень індексів SDG за окремими цілями, та визначені основні причини. Представили результати перерахунку рейтингу досліджуваних країн за чотирма цілями та проаналізували отримані зміни. У межах дослідження подали динаміку реального ВВП на душу населення у досліджуваних країнах з 2009 по 2018 рр. Проаналізували рейтинг досліджуваних країн і позицію України за глобальним інноваційним індексом, як одного з важливих загальних глобальних показників, який відображає досягнення за Ціллю 9 та частково Ціллю 8 сталого розвитку. Співставили результати України з досліджуваними країнами в рейтингу за індексом екологічної ефективності, який можна віднести до індикаторів за Ціллю 12 сталого розвитку. Враховуючи отримані результати надали рекомендації щодо того, досвід яких країн слід враховувати з метою формування заходів для сталого розвитку економіки в Україні та подальші кроки щодо аналізу цих країн.Посилання
Цілі сталого розвитку в Україні. Міністерство розвитку економіки. торгівлі та сільського господарства України. URL: http://un.org.ua/images/SDGs_ NationalReportUA_Web_1.pdf (дата звернення: 10.12.2019).
Звіти зі сталого розвитку “Sustainable Development Report” (2020), https://www.sdgindex.org/reports/ (дата звернення: 15.02.2020)
Глобальний індекс інновацій. URL: https://www.globalinnovationindex.org/gii-2019-report (дата звернення: 30.03.2020)
Індекс екологічної ефективності. URL: https://epi.yale.edu/ (дата звернення: 30.03.2020)
Міжнародний валютний фонд. URL: https://www.imf.org/external/index.htm (дата звернення: 30.03.2020)
Цілі сталого розвитку: Україна. Добровільний національний огляд. URL https://sustainabledevelopment.un.org/content/documents/26294VNR_2020_Ukraine_Report.pdf (дата звернення: 10.06.2020)
Трофименко О. О, Дорошкевич Д. В., Джадан І. М. Використання засад глобальних цілей сталого розвитку для забезпечення розвитку промисловості України. Підприємництво та інновації № 11-1(2020). С. 118-125.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторські права належать авторам статей.
Розміщуючи матеріали у збірнику наукових праць, автори погоджуються з правом редакції збірника розміщувати матеріали збірника в електронному вигляді на офіційному сайті збірника та інших електронних ресурсах відповідно до законодавства України.