Політика відкликання / внесення поправок до статей

Видавець розглядає матеріали, опубліковані у наукових виданнях, як «Опубліковану версію». У випадках дискредитації наукової інформації в опублікованих статтях редакції наукових видань можуть прийняти рішення щодо публікації поправки або відкликання опублікованої статті. Редактори наукових видань повинні розглядати можливість відкликання, внесення поправок чи висловлення стурбованості відповідно до Керівних принципів щодо відкликання статей, розроблених COPE. Редакція має ухвалити рішення щодо необхідності публікації поправки у випадку, якщо було визначено, що для наукової спільноти доцільним рішенням є поправка, а не відкликання. Статті, що містять фальсифіковані, сфабриковані результати чи такі, що не є доказовими,  мають бути відкликані.

Для забезпечення прозорості всі відкликання та виправлення мають бути належно марковані на офіційному сайті видання. Усі зміни мають супроводжуватися поясненням причини та датою публікації виправлення чи відкликання.

Видавець закликає редакції наукових видань розглядати можливість відкликання статей у таких випадках:

  • виявлення порушення наукової етики та/або академічної доброчесності, зокрема наявність фіктивних тверджень про авторство, плагіату, шахрайського використання даних, подвійної публікації або будь-яких інших недоброчесних практик;
  • встановлення факту наявності суттєвих помилок (наприклад, неправильні розрахунки чи експериментальні помилки);
  • повідомлення від авторів про виявлення помилок (наприклад, у випадку використання обладнання, що виявилося несправним тощо).

У разі відкликання статті Видавець має докласти зусиль для інформування наукової спільноти, щоб забезпечити належну комунікацію про зміну статусу роботи.