Політика інформованої згоди

Видавець закликає редакції наукових видань, що публікують результати досліджень, об’єктом яких є люди, отримувати від дослідників документальне підтвердження інформованої згоди відповідно до етики дослідження, що базується на Гельсінській декларації Всесвітньої медичної асоціації «Етичні принципи медичних досліджень за участю людини як об’єкта дослідження» та Рекомендаціях із ведення, подання, редагування і публікації наукової роботи в медичних журналах Міжнародного комітету редакторів медичних журналів. Інформована згода ґрунтується на принципі, що особи, котрі  здатні надати інформовану згоду, мають право добровільно вирішити, чи брати їм участь у дослідженні. Інформована згода захищає свободу вибору осіб і поважає незалежність особи. Дослідження за участі пацієнтів або добровольців вимагають схвалення комітету з етики та інформованої згоди, яке повинно бути відповідним чином задокументовано.

Видавець рекомендує редакціям наукових видань зважати на те, що ідентифікаційна інформація, включно з прізвищем, ініціалами осіб або номерами лікарень, не повинна подаватися у письмових описах, зазначатися на фотографіях і родовідних діаграмах, якщо тільки ця інформація не є суттєвою для наукових цілей і пацієнт (або батьки чи опікун) не надав письмової інформованої згоди на публікацію. У таких випадках для отримання інформованої згоди вимагається, щоб особа, котру може бути ідентифіковано, ознайомилася з рукописом, що планується до публікації. Автори повинні повідомляти пацієнтів про те, що будь-які матеріали, що їх ідентифікують, можуть бути доступні у друкованому та/або електронному вигляді, або через Інтернет. Інформована згода має бути отримана у випадку існування будь-яких сумнівів щодо збереження анонімності. За умови неоприлюднення ідентифікаційної інформації автори повинні надати гарантії, що такі зміни не спотворюють наукову значущість. Фотографії, що містять зображення осіб, котрі брали участь у дослідженні, повинні супроводжуватися завізованою копією, що дає дозвіл на публікацію. Це так само стосується описів випадків, у яких наводиться достатня для ідентифікації особи інформація (крім імені). У випадках, якщо пацієнта або родичів померлого пацієнта не вдається відшукати і їхня згода, відповідно, не може бути підтверджена, можливість опису клінічного випадку в публікації може розглядатися виключно за умови високого ступеня його анонімності.

Для забезпечення високих стандартів етики дослідження та захисту конфіденційності редакції мають перевіряти документальне підтвердження згоди та відповідне схвалення комітету з етики перед публікацією матеріалів, які стосуються досліджень за участю людини. Видавець зобов’язує редакції наукових видань зазначати інформацію про отримання інформованої згоди у статті.

Автори мають надавати інформовану згоду, якщо в дослідженні брали участь люди як об’єкти дослідження, і заяву про гуманне ставлення до тварин, якщо вони використовувались у процесі дослідження.